Il Boemo

REŽIE

Petr Václav

SCÉNÁŘ

Petr Václav

KAMERA

Diego Romero

CONDUCTOR

Václav Luks

PRODUCENT

Jan Macola

PRODUKCE

Mimesis Film

KOPRODUKCE

Dugong Films

sentimentalfilm

Výpravný životopisný film Petra Václava o Josefu Myslivečkovi, nejslavnějším českém skladateli 18. století. Navzdory očekávání své rodiny se tento syn pražského mlynáře vydal na cestu za svým snem do Itálie, samého srdce operního světa. Na rozdíl od mnoha jiných se mu tam podařilo prosadit a v druhé polovině 18. století se těšil hvězdné kariéře.

So, who was Josef Mysliveček? How is it possible that he so quickly managed to enrapture the audiences of the most important opera stages in Italy? He captured the attention of the most famous performers, the impresarios, and even monarchs themselves. In doing so, become one of the most sought-after composers of that time. How is it possible that he disappeared from the collective memory just as quickly? The film attempts to answer some of these questions and, above all, to commemorate this Czech musical great, about whom little information has been preserved to this day. 

FESTIVALY

San Sebastián International Film Festival

Palm Springs International Film Festival

Finále Plzeň

CENY

Český lev

  • Nejlepší film
  • Nejlepší režie
  • Nejlepší zvuk
  • Nejlepší kostýmy
  • Nejlepší filmová scénografie
  • Nejlepší masky

Petr Václav

Petr Václav (1967, Praha) je považován za jednoho z nejtalentovanějších tvůrců české porevoluční kinematografie. Absolvoval FAMU a debutoval v roce 1996 filmem Marian (1996), který získal Stříbrného leoparda na MFF v Locarnu. Jeho snímky Paralelní světy (2001) a Cesta ven (2014), které měly premiéru v San Sebastianu (soutěž nových režisérů), respektive v sekci ACID v Cannes. Film Cesta ven získal v roce 2014 sedm Českých lvů včetně ceny za nejlepší film a také čtyři Ceny české filmové kritiky. Drama Nikdy nejsme sami (2016) bylo uvedeno v sekci Forum na Berlinale a na MFF v Torontu. V roce 2015 natočil dokument Zpověď zmizelého o představení opery Olimpiade Josefa Myslivečka. Ten potom sloužil jako inspirace k výpravnému historickému filmu o životě tohoto skladatele, jenž měl světovou premiéru v soutěži Mezinárodního filmového festivalu v San Sebastiánu.