Amerika

REŽIE

Ofir Raul Graizer

SCÉNÁŘ

Ofir Raul Graizer

KAMERA

Omri Aloni

STŘIH

Michal Oppenheim

Ofir Raul Graizer

PRODUCENT

Itai Tamir

PRODUKCE

Laila Films

KOPRODUKCE

Mimesis Film

Schiwago Film

Izraelský učitel plavání žijící v Chicagu se po deseti letech vrací do Izraele, aby pohřbil svého otce. Setkání s milovaným přítelem z dětství a jeho nově zasnoubenou přítelkyní uvede do pohybu řadu událostí, které ovlivní životy všech. Příběh odehrávající se mezi květinářstvím a starobylým klášterem, mezi bazénem v Chicagu a Středozemním mořem, mezi životem a smrtí - a někde uprostřed.

"Přestěhoval se do jiné země a změnil si jméno. Nejdřív chce jen prodat otcův dům, aby se ho zbavil. Ale musí zůstat a svým způsobem si vzpomínky vrátit, předělat zahradu a dodat jí barvu a krásu. Jeho příběh je příběhem mnoha lidí, které znám a kteří byli také obětmi domácího násilí." – Ofir Raul Graizer

FESTIVALY

Miami Jewish Festival
Cleveland International Film Festival
Istanbul Film Festival
Atlanta Jewish Film Festival
Jerusalem Film Festival
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
Philadelphia Jewish Film Festival

CENY

Miami Jewish Festival: Cena kritiků
Jerusalem Film Festival: Nejlepší herečka
Philadelphia Jewish Film Festival: Cena diváků

Ofir Raul Graizer

Ofir Raul Graizer (1981, Ra'anana, Izrael) je filmový režisér, scenárista a střihač. Režíroval několik krátkých filmů, které byly uvedeny na mnoha festivalech včetně Cannes a Clermont Ferrand, a je absolventem Berlinale Talents. Jeho první celovečerní film "Cukrář", izraelský kandidát na Oscara 2019, získal 7 cen Ophir izraelské akademie, včetně ceny za nejlepší film, režii, scénář a herečku.