Doktor na tripu

REŽIE

David Čálek

SCÉNÁŘ

David Čálek

KAMERA

David Čálek

ZVUK

Václav Flegl

PRODUCENT

Jan Macola

PRODUKCE

Mimesis Film

Po mnoha letech výzkumu v evropských laboratořích se mezinárodní tým pod vedením MuDr. Tomáše Páleníčka vydává do amazonského pralesa, aby porovnal různé aspekty vlivu psychedelik na funkci mozku se staletými zkušenostmi indiánských šamanů žijících v srdci amazonského pralesa. Cílem vědců je najít alternativy k nadužívaným a neúčinným antidepresivům.

Experimentu se účastní skupina dvaceti dobrovolníků, kteří budou užívat ayahuasku a budou sledováni v laboratorních podmínkách i v deštném pralese pod vedením zkušeného šamana. Účinky ayahuasky na dobrovolníky pak budou měřeny v obou prostředích a oba výsledky budou porovnány.

Experiment nabízí exkluzivní příležitost navštívit a pracovat s vůdci kmene Huni kui, kteří žijí uprostřed deštného pralesa a mají minimální kontakt s moderní civilizací, což se dosud nikomu pro výzkumné účely nepodařilo. Za vlády prezidenta Bolsonara domorodí obyvatelé vítají každou příležitost, která jim pomůže osvětlit a ochránit jejich způsob života, který je na vymření.

Ukázka z filmu

David Čálek

Český režisér / kameraman David Čálek (1971, Praha) absolvoval v roce 1998 pražskou FAMU a natočil a/nebo režíroval více než 30 dokumentů po celém světě pro nezávislé producenty a televizní stanice (Česká televize, HBO CZ). Jeho dokumentární film NEBE A PEKLO byl uveden v českých kinech a měl mezinárodní festivalovou premiéru na SXSW 2011 v Austinu, Texas, USA. Film byl oceněn jako Nejlepší dokumentární film na MFF Finále - Plzeň 2011, Česká republika. Jako DP natočil 8 hraných filmů, včetně filmu Mamas & Papas - vítěze ceny za nejlepší film na MFF Hamptons 2010 NY, USA. David natáčí v extrémních podmínkách (dokumentární filmy - Afghánistán, Čečensko, Keňa, Somálsko, natáčení pod vodou nebo natáčení na K2) i sociální a hrané filmy v Evropě nebo USA.