Zpověď zapomenutého

REŽIE

Petr Václav

SCÉNÁŘ

Petr Václav

KAMERA

Miroslav Janek

Petr Václav

STŘIH

Florent Vassault

ZVUK

Daniel Němec

PRODUCENT

Jan Macola

PRODUKCE

Mimesis Film

KOPRODUKCE

Česká televize

Cinéma Defacto

Film sleduje proces inscenování opery Olimpiade a zároveň zkoumá dramatický život jejího skladatele Josefa Myslivečka, přítele a učitele Wolfganga Amadea Mozarta.

Opera měla premiéru na jaře 2013 v Národním divadle v Praze, poté putovala do Dijonu, Caen a Lucemburku. Režíroval ji renomovaný Ursel Hermann a dirigoval Václav Luks a jeho Collegium 1704.

I was careful not to state anything that would not be factually inaccurate. Although Mysliveček himself speaks in in the documentary as a voice from beyond the grave, which is rather a “fiction”, he doesn’t make anything up. The blinds spots are filled with Mysliveček saying: “and you will never learn what happened because I took all of that to grave.” – Petr Václav

FESTIVALY

Doclisboa International Film Festival
International Documentary Festival FIPADOC

Petr Václav

Petr Václav (1967, Praha) je považován za jednoho z nejtalentovanějších tvůrců české porevoluční kinematografie. Absolvoval FAMU a debutoval v roce 1996 filmem Marian (1996), který získal Stříbrného leoparda na MFF v Locarnu. Jeho snímky Paralelní světy (2001) a Cesta ven (2014), které měly premiéru v San Sebastianu (soutěž nových režisérů), respektive v sekci ACID v Cannes. Film Cesta ven získal v roce 2014 sedm Českých lvů včetně ceny za nejlepší film a také čtyři Ceny české filmové kritiky. Drama Nikdy nejsme sami (2016) bylo uvedeno v sekci Forum na Berlinale a na MFF v Torontu. V roce 2015 natočil dokument Zpověď zmizelého o představení opery Olimpiade Josefa Myslivečka. Ten potom sloužil jako inspirace k výpravnému historickému filmu o životě tohoto skladatele, jenž měl světovou premiéru v soutěži Mezinárodního filmového festivalu v San Sebastiánu.